Przejdź do treści

Lubelska Szkoła Superbabci i Superdziadka

Superbabcia Teresa Rogowska.

Moje starsze wnuki Kamil (16 lat) i Julka (13lat) mówią, że babcia jest dla nich przysłowiową „deską ratunku”, kiedy są w potrzebie lub chcą poszaleć na łonie natury. Natomiast dla młodszych - Weroniki (9lat) i Kacperka (4 lata)- babcia jest najukochańsza na świecie, na razie zawsze i wszędzie.

Dla mnie moje wnuki są szczęściem, radością i bezgraniczną miłością, a także zatroskaniem i niepokojem. Zależy mi, aby były dobrymi ludźmi. Poszukuję sposobów na urozmaicanie wspólnie spędzanego czasu oraz sposobów na możliwość spełniania ich marzeń.

Staram się dowartościowywać maluchy, ale także rozpieszczam je. Najwięcej troski, babcinego doświadczenia i dyplomacji potrzebuję w relacjach z dorastającymi wnukami i tu przydałaby się pomoc, której szukam między innymi w „Szkole Superbabć”.

W myśl zasady, że człowiek uczy się całe życie, poznaję coraz to nowe dziedziny, ostatnio stałam się „prawie ogrodniczką” na własne potrzeby oraz uczennicą „Szkoły Superbabć”.
 

-----------------------------------------------

Babci Krysia.

Babcia Krysia bawi się z Kubą (6lat) i Anią (5lat)

Jak trzeba to potrafię zagrać z Kubą w piłkę nożną. Od niedawna potrafi® znaleźć ciekawe gry w komputerze, ale raczej wolę poczytać wnukom i z nimi porysować. Oczywiście z Kubą to głównie samochody. Ania rysuje ładne laurki. Bardzo przeżywam wszystkie choroby dzieci. Na zmówienie wnuków robię naleśniki, placuszki, pierożki. Podobno pyszne!

-----------------------------------------------

Babcia Zosia.

Babci Zosi nic nie złamie.

Mam już czworo wnuków. Paweł 19 lat, Antoś 6 lat, Blanka 4 lata i Nikodem 1 rok.

Z Antosiem chodzę na spacery i plac zabaw. W domu czytamy książki i bawimy się kolejką, patyczkami i w inne gry. Blanka lubi malować, rysować więc babcia jej pomaga. Nikuś wymaga jeszcze dużej opieki. Oczywiście nie zawsze mamy całe towarzystwo w domu, więc mogę każdemu poświęcić uwagę. Największym przeżyciem dla mnie są ich choroby, a sama też dość często choruję. Chciałabym mieć jeszcze dużo siły by pomóc dzieciom. Szczęśliwa jestem, że chodzę do Szkoły Superbabci.

 

_______________________________________________________________________________________

SPIS TREŚCI:

[str.1]  Superbabcia Zofia Superbabcia Tereska Stasia Węgorek z Lublina Superbabcia Grażyna Gaponik
             Superbabcia Majka Klementowska Superdziadek Janusz Rybka Zofia Widz-Baryła
             Babcia Jadzia Kolasińska (oczami wnuka) Babcia Jola * Babcia Krystyna Koczan

[str.2]  Superbabcia Teresa Rogowska
Babcia Krysia Babcia Zosia


Copyright © 2010 Szkoła Superbabci

Do góry